طراحی لوگو تایپ

لوگو تایپ
طراحی لوگوتایپ 1
طراحی لوگو تایپ
طراحی لوگوتایپ 2
طراحی لوگو تایپ
طراحی لوگوتایپ 3


چه زمانی از لوگوهای حروفی یا لوگو تایپ استفاده کنیم؟

  • اگر نام تجاری شما طولانی است از لوگوهای حروفی استفاده کنید. استفاده از حروف آغازی شرکتتان در ساده تر کردن طرحتان به شما کمک کرده و در این صورت مشتریان زمان کوتاه تری را در به یادآوری شرکت شما و لوگوی آن صرف خواهند کرد.  
  •  در صورتیکه که یک شرکت نوپا هستید و لازم است که نامتان در جهان بیرون شنیده و دیده شود، لوگوتایپ انتخابی به جا و مناسب است. فقط باید مطمئن باشید که نام شرکتتان به اندازه کافی کوتاه است تا بتواند از مزایای این طرح برخوردار شود. نامی که خیلی طولانی باشد بی نظم و درهم ریخته به نظر خواهد آمد.
  • در صورتی که یک نام تجاری متفاوت و جذاب دارید که در ذهن مشتری تاثیر می گذارد لوگو تایپ گزینه خوبی است. داشتن یک فونت عالی و به خوبی طراحی شده میتواند برند شما را در ذهن مخاطب تثبیت نماید.
  •  تکرار هر دوی لوگوهای حروفی و لوگوتایپ در تمام مواد بازاریابی و برندینگ آسان است که بنابراین آنها را تبدیل به گزینه های بسیار سازگار و تطبیق پذیر برای یک تجارت جدید در حال توسعه میکند.
  • به یاد داشته باشید که در هنگام خلق لوگوهای حروفی و کلمه ای باید دقت زیادی را خرج دهید. نام تجاری شما تنها در یک فونت به سختی خواهد توانست نکات دقیق و ظریف برندتان را به تصویر بکشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که فرد حرفه ای برای انجام این کار دارید که به تمام نکات توجه خواهد کرد.

لوگو تایپ مانند لوگوهای حروفی، مبتنی بر فونت است که تنها بر روی نام تجاری تمرکز دارد. ویزا و کوکاکولا را در نظر بگیرید. 

طراحی لوگو تایپ زمانی که یک شرکت نامی متفاوت و جذاب دارد بسیار کارساز و اثربخش است. لوگوی گوگل مثالی بارز از این نوع است. خود این نام به تنهایی جذاب و به یاد ماندنی است که هنگام ترکیب با یک تایپوگرافی قوی این لوگو در شناخته شدن موثر برندتان کمک میکند.

همچنین مانند یک لوگوی حروفی، تایپوگرافی بخش مهمی از تصمیم گیری خواهد بود. از آنجایی که تمرکز بر روی نام شما است باید فونتی را انتخاب کنید که اساس و ماهیت آنچه تجارتتان دربردارد را به تصویر کشد. برای مثال لیبل های مربوط به مد تمایل به استفاده از فونت های زیبا و واضح دارند که احساس مدرنی را القا میکند. در حالیکه سازمان های دولتی و قانونی اکثرا از بافت های سنتی و سنگین استفاده میکنند که حس ایمنی را میدهد.