پلتفرم بلاکچین ایرانی

پلتفرم بلاکچین

گیتاچین: پلتفرم بلاکچین ایرانیمعرفی شبکه بلاکچین ایرانی گیتاچین:


امن، سریع و انعطاف پذیر

گیتاچین یک لجر توزیع شده، اپن سورس و مبتنی بر کسب و کار است. این پلتفرم بلاکچین ایرانی با قابلیت ایجاد سیستم های بلاکچینی یکپارچه، امکان انجام تراکنش های امن و مطمئن و رصد معاملات را فراهم کرده و لزوم بازبینی معاملات توسط اشخاص را کنار میزند. این شبکه، پلتفرمی نوآورانه برای تعامل سریع شرکت ها و عقد انواع قراردادها می باشد.

توسعه دهندگان این بلاکچین بومی، با علم بر چالش های موجود در صنایعی مانند لجستیک، مالی، سلامت، راهکارهای عملی ارائه میدهند که موانع توسعه را از میان برداشته و به رشد روزافزون کمک کنند.

 • نوع لجر: مجاز
 • حاکمیت: تیم لینوکس
 • توان عملیاتی: 850tps
 • قرارداد هوشمند: دارد
 • نوع قرارداد هوشمند: درون زنجیره ای – نصب شده
 • زبان قرارداد هوشمند: نود جی اس
 • اسواپ: دارد
 • کیف پول: دارد
 • مکانیسم اجماع: اثبات کار – اثبات سهام
 • ارز دیجیتال: گیتاکوین
 • طراحی شبکه: ماژولار
 • نوع کاربرد: انواع صنایع کوچک و بزرگچالش های اقتصاد متمرکز:

امروزه، یکی از مهمترین چالش سازمان های پولی و مالی، حضور فعال در صنعت مالی و دسترسی به خدمات مورد اعتماد، به صرفه و موثر است. گیتاچین، پاسخ هوشمندانه ای برای این امر است. 

گیتاچین، یک شبکه غیرمتمرکز پیشگام در زمینه ایجاد هماهنگی میان سیستم های پرداخت جهانی است و با هدف ارتقا، تسریع و تسهیل سیستم ها و فرآیند های مالی طراحی و توسعه داده شده است.

پلتفرم بلاکچین
چالش ها

راهکارها

با پیاده سازی روی گیتاچین میتوانید به سادگی راهکارهای قدرتمند، قابل اعتماد، امن و شبکه های بلاکچین خصوصی یا عمومی با مجموعه قوانین پیچیده ایجاد نمایید.

اقتصاد غیرمتمرکز(دیفای)

دیفای به سرعت در حال کنار زدن محدودیت های تک زنجیره ای است. گیتا چین کاملا سازگار با دارایی ها و اپلیکیشن های غیرمتمرکز بوده، سرعت و ظرفیت بالاتری را ارائه داده و هزینه های آن کمتر است.

ثبت دارایی هاقراردادهای مشتقهبازارسازهای خودکار (AMMs)بیمه
سیستم وام و قرضهپرداخت های همتا به همتاصرافی های غیرمتمرکز (DEXs)استیبل کوین هاموسسات، شرکت ها و دولت ها

گیتاچین معتبرترین پلتفرم برای موسسات، شرکت ها و دولت میباشد. رونمایی از دارایی ها، ساخت اپلیکیشن ها، و ایجاد زیر شبکه هایی که موجب کنترل کامل بر پیاده سازی استاندارد، امنیت داده و سایر قوانین به کار رفته می شوند.

ثبت دارایی ها و تریدتأمین مالی واماملاک و مستغلاتهویت دیجیتال
ردیابی اسنادزنجیره تأمینمدیریت سرمایهوامدهی
مالکیت معنویسرمایه گذاری تجارت خارجیبیمهنقدشوندگی

قابلیت ها

پلتفرم بلاکچین
مزیت های بلاکچین بومی
 • قابل اطمینان

توسعه راهکارهای سازمانی بدون احتمال خطا

 • تطبیق پذیری

پشتیبانی از قراردادهای هوشمند با هر درجه ای از پیچیدگی و هر زبان برنامه نویسی

 • پیاده سازی آسان

راهکارهای آماده با قابلیت پیاده سازی سریع در سامانه

 • پشتیبانی

استفاده از جدیدترین ابزارها جهت تطبیق با سیستم ها و نظارت بر آنها

 • سفارشی سازی

کنترل کامل بر تمام جنبه های بلاکچین و اثبات کار اختیاری

 • امنیت

پشتیبانی از چند امضایی، کلیدهای خصوصی external، ادمین بر اساس اجماع و  cold node ها

 • محرمانگی

تبادل محرمانه داده ها میان افراد مرتبط با اجرای سیستم حفظ حریم شخصی چند لایه

تکنولوژی های به کار رفته در پلتفرم بلاکچین ایرانی گیتاچین


پلتفرم بلاکچین

چرا از تکنولوژی Rust استفاده میکنیم؟

 • عملکرد عالی

زبان Rust یک زبان برنامه نویسی است که برای داشتن سرعت بالا و امنیت حافظه ایجاد شده است. همچنین، این زبان دارای زمان اجرای کوتاهی بوده و از فرآیند garbage collector که منجر به کاهش سرعت میشود جلوگیری می نماید. این زبان به راحتی با سایر زبان ها قابل تلفیق است.

 • قابلیت اطمینان

«تایپ سیستم» قدرتمند و مدل مالکیت زبان Rust، امنیت حافظه را تأمین نموده و پایداری سیستم را در برابر تهدیدهای سایبری تضمین کرده و به این ترتیب، از ایجاد انواع باگ ها در زمان کامپایل جلوگیری میکند.

 • بهره وری

زبان Rust دارای داکیومنت های فوق العاده بوده و یک کامپایلر عالی با پیام های شفاف در رابطه با ارورهای موجود میباشد. ابزارهای پیشرفته این زبان مانند «پکیج منیجر» یکپارچه و ابزار توسعه، آن را به یک زبان قدرتمند برای کریپتوگرافی بلاکچین استفاده میکنند. از سایر قابلیت های پیشرفته این زبان میتوان به پشتیبانی مولتی ادیتور هوشمند از طریق تکمیل سازی خودکار و بررسی تایپ و فرمت کننده خودکار اشاره نمود.

پلتفرم بلاکچین

چرا از Node.js استفاده میکنیم؟

 • بازدهی و انعطاف پذیری بالا

نود جی اس در کنار engine V8 از زبان برنامه نویسی ++C استفاده کرده و سرعت بسیار بالایی دارد. هم V8 هم Node.js به صورت مرتب آپدیت شده و با قابلیت‌های جدید جاوا اسکریپت هماهنگ می‌شوند. این موضوع موجب بهبود بازدهی شده و مشکلات امنیتی آنها را برطرف میکند. همچنین، به دلیل استفاده از زبان جاوا اسکریپت، انتقال فایل JSON (متداول‌ترین قالب انتقال داده در وب) را تسریع خواهد کرد.

 • کراس پلتفرم

پلتفرم هایی مثل Electron.js یا NW.js، امکان ساخت برنامه‌های دسکتاپ را فراهم می آورد. به این ترتیب، می توان از آن برای اجرای برخی از کدهای برنامه تحت وب در محیط ویندوز، لینوکس و مک او اس استفاده کرد.

 • امکان تلفیق با میکروسریس ها

قابلیت تلفیق با میکروسرویس ها، توسعه برنامه ها و افزودن امکانات جدید را برای توسعه دهندگان تسهیل می نماید. همچنین، میکروسرویس ها برنامه ها را به بخش‌های کوچک تقسیم میکنند. در نتیجه، هر بخش از برنامه می تواند توسط تیم متفاوت و حتی زبانی متفاوت نوشته شود. نود جی اس دارای عملکرد عالی در کار با میکروسرویس‌ها دارد.

پلتفرم بلاکچین

چرا از GraphQL استفاده میکنیم؟

 • ساختار نوع دهی نیرومند

ویژگی Strongly Typed یعنی اجازه ندارید داده ای تعریف کنید که نوع آن وجود ندارد. به عبارتی باید برای داده تعریف شده، نوع آن نیز تعیین گردد. این ویژگی مزیت های مانند دیباگ سریع تر، یکسان سازی کلاینت و سرور و … را داراست.

 • سرعت بالاتر

در GraphQL از ارسال و دریافت داده های اضافی و بدون استفاده جلوگیری میشود و قطعا این امر، باعث افزایش سرعت می شود. از این رو درخواست های ثبت شده با سرعت بالاتری پردازش شده و فرآیند بعدی تسریع میشود.

 • فعالیت توسعه دهندگان به صورت همزمان

در GraphQL، با توجه به عدم وجود ورژن بندی Api، نیازی نیست توسعه دهندگان فرانت اند برای انجام کار منتظر تکمیل Api توسط توسعه دهندگان بک اند باشند. بلکه توسعه دهنده فرانت اند میتواند با Api اولیه ارائه شده کار کرده و به توسعه و تست پروژه بپردازد و از سمت دیگر توسعه دهنده بک اند به توسعه Api بپردازد.


پلتفرم بلاکچین

چرا از React استفاده میکنیم؟

 • استفاده آسان

یادگیری و استفاده از قابلیت های ری اکت بسیار آسان است. در صورت داشتن دانش جاوا اسکریپت، تنها در چند روز می توانید ری اکت را فراگرفته گرفته و از آن استفاده نمایید. علاوه بر این، افزونه ها و جامعه بالایی از توسعه دهندگان وجود دارد که میتوانند برای توسعه هر پروژه به توسعه دهنده کمک کنند.

 • کامپوننت های قابل استفاده مجدد

ری اکت، مبتنی بر کامپوننت ها که به کمک مجموعه ای از آنها میتوانید پروژه های بزرگتر را توسعه دهید. هر کامپوننت منطق و کنترل های مختص به خود را دارد که میتوان در هر زمان مجددا استفاده نمود. قابلیت استفاده مجدد، توسعه را ساده و سریع تر میکند. همچنین میتوانید یکپارچگی ظاهری کل پروژه خود را حفظ نمایید.

 • DOM مجازی

یکی از قابلیت های فوق العاده ری اکت، DOM مجازی میباشد. هنگامی که نیاز به میزان بالایی از تعامل با کاربران و آپدیت داده ها وجود داشته باشد، ساختار برنامه تاثیر فراوانی بر عملکرد آن خواهد داشت. ری اکت با استفاده از Virtual DOM، عملکرد بهتر و تجربیات کاربری شفاف تری در سراسر برنامه ارائه میدهد.

چشم انداز پلتفرم گیتاچین

گیتاچین، بلاکچینی متن باز با اکوسیستمی پایدار است که در صدد است با افزایش شفافیت تراکنش ها و تعامل پذیری بهینه شده، فرایندهای اقتصادی مورد نیاز کاربران را تسهیل نماید. این بلاک چین، با ایجاد قابلیت رهگیری معاملات، امنیت اطلاعات را بهبود میبخشد. امکانات کلیدی این بلاکچین مانند مکانیزم اعتماد و سیاست حفظ حریم شخصی، این پلتفرم را به شبکه ای قابل اعتماد و پیشرفته بدل میکند.

چشم انداز پلتفرم بلاکچین گیتاچین، ایجاد شبکه ای امن و قابل اعتماد به منظور تسهیل فرایند تبادل اطلاعات و نقل و انتقال دارایی هاست. در این مسیر، آرمان شهر گیتاچین، مرتفع کردن موانع پیشرفت پیش روی صنایع، و کمک به رشد و توسعه اقتصاد کشور است. در این راه گیتاچین در نظر دارد با ایجاد پلی میان فناوری های برتر و دنیای واقعی چالش های موجود را پاسخ داده و راهکارهایی عملی برای آنها ارائه دهد. امکانات ارائه شده توسط این بلاکچین، گیتاچین را به بلاکچینی اقتصادی و کاربردی بدل میکند.

گیتاچین به صورت شبکه ای انعطاف پذیر طراحی و توسعه داده شده است. دلیل از این کار، ارائه قابلیت شخصی سازی همه جانبه شبکه بلاکچین، همسو با نیازها و خواسته های صنایع مختلف است. این قابلیت امکان اجرا و پیاده سازی گیتاچین را در کنار سیستم های موجود فراهم می آورد. و از این طریق گیتاچین را قدم به قدم به آرمان خود رهنمون میشود. 

اطلاعات تماس شرکت

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر در خصوص پلتفرم بلاکچین گیتاچین، همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

۰۴۴۳۳۴۶۵۵۷۵
۰۴۴۳۳۳۸۸۱۷۵
۰۹۱۴۶۰۰۳۰۰۲