طراحی لوگو تایپ

مشابه با لوگوهای حروفی، یک لوگو تایپ لوگوی مبتنی بر فونت است که تنها بر روی نام تجاری تمرکز دارد. ویزا و کوکاکولا در نظر بگیرید. لوگو تایپ زمانیکه یک شرکت نامی متفاوت و جذاب دارد بسیار کارساز و ثمربخش هستند. لوگوی گوگل مثالی بارز از این نوع است. خود این نام به تنهایی جذاب و به یاد ماندنی است که هنگام ترکیب با یک تایپوگرافی قوی این لوگو در شناخته شدن موثر برندتان کمک میکند.همچنین مانند یک لوگوی حروفی تایپوگرافی بخش مهمی از تصمیم گیری خواهد بود. از آنجاییکه تمرکز بر روی نام شما است باید فونتی را انخاب کنید که اساس و ماهیت انچه تجارتتان دربردارد را به تصویر کشد. برای مثال لیبل های مربوط به مد تمایل به استفاده از فونت های زیبا و واضح دارند که احساس مدرنی را القا میکند. در حالیکه سازمان های دولتی و قانونی اکثرا از بافت های سنتی و سنگین استفاده میکنند که حس ایمنی را میدهد.

طراحی لوگو تایپ

لوگو تایپ

طراحی لوگو تایپ

چه زمانی از لوگوهای حروفی یا لوگو تایپ استفاده کنیم:

check-in-boxاگر نام تجاری شما طولانی است از لوگهای حروفی استفاده کنید. استفاده از حروف آغازی شرکتتان در ساده تر کردن طرحتان به شما کمک کرده و در این صورت مشتریان زمان کوتاه تری را در به یادآوری شرکت شما و لوگوی آن صرف خواهند کرد.

check-in-box در صورتیکه که یک شرکت نوپا هستید و لازم است که نامتان در جهان بیرون شنیده ودیده شود، لوگو تایپ انتخابی به جا و مناسب است. فقط باید مطمعن باشید که نام شرکتتان به اندازه کافی کوتاه است تا بتواند از مزایای این طرح برخوردار شود. نامی که خیلی طولانی باشد بی نظم و درهم ریخته به نظر خواهد آمد.

check-in-boxدر صورتیکه یک نام تجاری متفاوت و جذاب دارید که در ذهن مشتری تاثیر میگذارد لوگو تایپ گزینه خوبی است. داشتن یک فونت عالی و به خوبی طراحی شده میتواند برند شما را در ذهن مخاطب تثبیت نماید.

check-in-box تکرار هردوی لوگوهای حروفی و لوگو تایپ در تمام مواد بازاریابی و برندینگ آسان است که بنابراین آنها را تبدیل به گزینه های بسیار سازگار و تطبیق پذیر برای یک تجارت جدید در حال توسعه میکند.

check-in-boxبه یاد داشته باشید که در هنگام خلق لوگوهای حروفی و کلمه ای باید دقت زیادی را خرج دهید. نام تجاری شما تنها در یک فونت به سختی خواهد توانست نکات دقیق و ظریف برندتان را به تصویر بکشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که فرد حرفه ای برای انجام این کار دارید که به تمام نکات توجه خواهد کرد.