سامانه احراز هویت یکپارچه

سرویس امن تایید هویت و یکپارچه سازی اطلاعات هویتی و اعتبارنامه های کاربران

SSO

سامانه احراز هویت یکپارچه(SSO) گیتا ، فرآیند احراز هویتی یکپارچه است که به کاربران امکان میدهد که تنها با استفاده از یک نام کربری و پسورد به چندین برنامه و اپلیکیشن دسترسی داشته باشند. این سامانه با کاهش تعداد حساب های کاربری و به طبع آن، گذرواژه های مورد نیاز، به ارتقا امنیت کمک کرده و در عین حال، تجربه کاربری بهتری را برای کارمندان، و سایر افراد مرتبط به سازمان فراهم مینماید.

سامانه SSO گیتا، با کاهش میزان پسوردهای مورد نیاز، احتمال حمله از طریق دزدی، استفاده غیر قانونی از پسورد سایزین و یا دزدی رمز عبورها را به شکل قابل توجهی کاهش میدهد و امنیت اطلاعات و داده های سازمان ها را ارتقا میدهد.
SSO
سامانه احراز هویت یکپارچه گیتا

بالاترین سطح امنیت، بهترین تجربه کاربری

سیستم احراز هویت یکپارچه از دو بخش اصلی تشکیل میشود: اپلیکیشن ها و بخش احراز هویت. این دو بخش کوکی های مرورگر و سایر اطلاعات لاگین را ذخیره و با یکدیگر به اشتراک میگذارند. این عمل، فرآیند … را تکمیل کرده و ممکن میسازد. مهم ترین و اساسی ترین بخش در مکانیزم SSO ارتباط امن و معتمد از پیش تعریف شده بین این دو بخش است. این سیستم اعتماد، امکان به اشتراک گذاری اطلاعات بین دو بخش را عملی میسازد.

بخش احراز هویت سامانه SSO گیتا مسئولیت تشخیص و تایید هویت کاربر را بر عهده دارد. این بخش به گونه ای طراحی میشود که بتواند توکنی حاوی اطلاعات احراز هویت، داده های مجاز، و ویژگی های شاخص هر کاربر را تولید کند. این توکن در برنامه ها برای تایید هویت کاربر مورد استفاده قرار میگیرد.این توکن سپس در سیستم با برنامه ها به اشتراک گذاشت شده و برنامه ها با اعتماد به داده های این توکن، کاربر را شناسایی و هویت وی را برای ورود به برنامه تایید میکنند.

احراز هویت یکپارچه امروزه به عنوان کارآمد ترین و ساده ترین روش برای مدیریت کاربران و رمزهای عبور در سازمان هاست. دلیل این ترجیح در درجه اول مربوط به ضریب امنیتی بالایی است که این روش برای سازمان ایجاد میکند. تجربه کاربر پسند از جمله سایر مزایایی است که SSO را به انتخابی ارزشمند برای یک سازمان تبدیل میکند.

  • رمزهای عبور قوی تر
  • عدم وجود خطای رمز عبور تکراری
  • بهترین اجرای سیاست رمز عبور
  • بازنشانی رمز عبور آسان تر
  • احراز هویت چند عاملی
  • مدیریت اعتبار داخلی به جای حافظه خارجی
  • بازیابی رمز عبور سریع تر
  • کاهش قابل توجه رمز های عبور سازمان

استفاده از بلاکچین برای احراز هویت و مدیریت کاربران از راهکارهای پیشنهادی مهم در این حوزه است. استفاده از ماژول حراز هویت غیرمتمرکز و رمزنگاری درون شبکه ای از جمله ویژگی هایی است که این راهکار را به پاسخی زیرکانه در برابر چالش های مطرح شده بدل کرده است.

جفت کلید های عمومی و اختصاصی تولید شده بر روی شبکه بلاکچین در هنگام ورود افراد به سامانه ها تامین کننده امنیت اطلاعات هویتی است. ممکن نبودن یافتن و رمزگشایی کرده هر دو کلید امکان دسترسی به هویت دیجیتالی سایر افراد را عملا ناممکن میسازد. غیر متمرکز بودن محل نگهداری اطلاعات هویتی، امکان هر گونه حملات سایبری را مرتفع میسازد و تاریخچه دسترسی کامل، مدیریت هویت و دسترسی را تسهیل می نماید.

امکانات و قابلیت ها

ماژول های سامانه SSO گیتا

ابزار جستجوی اپلیکیشن های SSO

رهگیری رعایت قوانین استفاده

سامانه مدیریت هویت یکپارچه

مدیریت لایسنس SaaS

اکانت های ادمین امن ابری

پرتال SSO کنترل شده

همگام سازی تمامی گذرواژه ها و هویت یکپارچه

کنترل اپلیکیشن های ابری

سامانه هویتی با قابلیت شخصی سازی

ورود به تمامی سامانه ها تنها با یک کلیک

احراز هویت آنی و دسترسی تسهیل شده به اطلاعات هویتی

امکان نظارت و کنترل دسترسی ها و استفاده

آخرین نوشته ها

رویدادها

همایش بین المللی بلاکچین کشاورزی

ما برایتان بهترین ها را رقم میزنیم
رویدادها

قدرت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

با فناوری AR و VR دنیا را متفاوت بنگریم و با استفاده از این فناوری…
asset-tokenization
رویدادها

توکنیزاسیون، راهی به سوی تجارت جهانی

با توسعه رو به رشد تجارت برون مرزی، استفاده از ارزهای دیجیتال توجه افراد بسیاری…

گواهی نامه ها