شرکت تخصصی IoT در ایران

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا (IoT) به دلیل تعامل با شمار زیادی از ابزارها، موجب صرفه جویی در زمان و منابع مالی میگردد. در صورتی که نیاز به گردآوری داده از دستگاه ها، سنسورها، دوربین ها یا ابزارهایی دارید که هماهنگ با هم کار میکنند تا آن ها را به درستی کنترل نموده و از وقوع مشکلات مطلع شوید، بکارگیری فناوری IoT مزیت های فراوانی خواهد داشت که در ادامه مطرح می شود.

 

تلفیق دنیای فیزیکی و دیجیتالی موجب خلق ارزش اقتصادی سالانه معادل ۱۱.۱ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ خواهد شد.”

(بر اساس تحقیقات موسسه مک کینزی)

سفارش پروژه اینترنت اشیا

تجهیزات خود را به یک منبع یکپارچه و پایدار از داده ها متصل نموده و به طیف گسترده ای از قابلیت های مدیریتی دسترسی داشته باشید. فناوری IoT ، امکان آنالیز لحظه ای داده ها و کنترل سریع بر تجهیزات متصل را ارائه میدهد و به بهبود تصمیم گیری ها کمک میکند. گیتی افروز، به عنوان شرکت تخصصی IoT در ایران، به رشد انواع کسب و کارها هماهنگ با بازارهای در حال ظهور کمک میکند.

تیم تخصصی اینترنت اشیا در گیتی افروز به بررسی نیازهای کسب و کار و شناسایی و تعیین مجموعه ای از راهکارهای کاربردی بر این اساس می پردازند تا در نهایت، محصول متناسب با نیازمندی های شما بر پایه تکنولوژی های روز دنیا طراحی و پیاده سازی شود.

شرکت تخصصی IoT در ایران

خدمات IoT شرکت دانش بنیان گیتی افروز

همکاری با کسب و کارهای کوچک و بزرگ جهت ایجاد، مدیریت و توسعه ی عملیات بواسطه راهکارها و خدمات توسعه IoT سفارشی

راهکارهای اینترنت اشیا صنعتی

کسب دید کلی توسط مانیتورینگ زنجیره تأمین و عملکرد تولید جهت افزایش اثربخشی با پیاده سازی اینترنت اشیا صنعتی (IIOTs)

مفهوم پردازی و توسعه پروتوتایپ

توسعه محصولات مبتنی بر قابلیت های اصلی، کسب حداکثر نتیجه از محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا را تضمین مینماید.

مشاوره IoT

از ابزارها و سنسورها گرفته تا مدیریت چرخه عمر و اتصال را به کمک یک تیم مجرب، برنامه ریزی نمایید.

راهکارهای اینترنت اشیا پزشکی (IoMT)

بهبود سلامت بیماران و بهره وری پرسنل اهمیت فراوانی دارد. گیتی افروز به توسعه اپلیکیشن های IoMT و یکپارچه سازی آنها با فرآیندهای داخلی میپردازد.

اپلیکیشن های موبایل و وب IoT

اپلیکیشن های IoT مقیاس پذیر و قدرتمند برای وب و موبایل به نحوی مهندسی شده که موجب تسهیل کسب و کارها شود. متخصصین فنی با بکارگیری جدیدترین فناوری ها، محصولات ماندگاری خلق میکنند.

توسعه و یکپارچه سازی Firmware اینترنت اشیا

کارشناسان با همکاری طراحان سخت افزار به رونمایی از IoT firmware و اپلیکیشن های IoT-embedded میپردازند.

توسعه راهکارهای IoT برای صنایع

گیتی افروز، به عنوان شرکت تخصصی IoT در ایران، خلاهای تخصص و دانش در زمینه اجرای پروژه های IoT جهت پیاده سازی توسط شرکت های صنعتی، تولیدکنندگان ابزارها و استارتاپ های حوزه تکنولوژی را پوشش داده و بهترین راهکارهای IoT را برای انواع کسب و کارها ارائه میدهد.

مزیت های اصلی اینترنت اشیا برای کسب و کارها

استفاده بهینه تر از منابع

با استفاده از اینترنت اشیا (IoT)، رهگیری منابع و دسترسی به اطلاعات لحظه ای عملکردها جهت رسیدگی فوری به مشکلات امکان پذیر است. برنامه ریزی و کنترل هوشمند منابع، موجب افزایش کارایی به عنوان مثال مدیریت بهتر مصرف انرژی و آب خواهد شد.

ارائه خدمات بهتر به مشتریان

گردآوری اطلاعات کاربران توسط IoT به شناخت بهتر انتظارات و رفتارهای مشتریان توسط کسب و کارها کمک میکند. از طریق آنالیز لحظه ای داده ها، میتوانید سوالات متداول مشتریان را تعیین نموده و فرآیند خرید آنها را تسریع نمایید.

عملیات امن

اینترنت اشیا یک لایه امنیتی اضافی جهت حفاظت از داده ها و محرمانگی کسب و کارها ارائه میدهد. این موضوع، موجب افزایش هوشمندی و امنیت سیستم ها می شود. برای مثال، با استفاده از این فناوری نوتیفیکیشن های حملات سایبری را دریافت نموده و به صورت اتوماتیک اقدامات پیشگیرانه صورت میگیرد.

تسهیل عملیات

فراهم سازی داده های کامل توسط ابزارهای IoT به مدیران و تحلیلگرها کمک مینماید زمان بیشتری برای بهبود محصولات و خدمات خود در اختیار داشته باشند. این امر، موجب تسهیل فرآیندها و مدیریت اثربخش منابع نیز می شود.

رشد هدفمند کسب و کار

آنالیزهای لحظه ای به شرکت ها کمک میکند طیف گسترده ای از اقدامات کسب و کار را پیش برده، مسائل را شناسایی کرده و بر اساس آنها واکنش مناسب ارائه دهند. از دیگر اثرات مثبت آن میتوان به افزایش بهره وری، کوتاه نمودن زمان تحلیل مشکلات و انجام اقدامات اصلاحی ضروری اشاره نمود.

افزایش بهره وری

راهکارهای IoT به اتوماسیون امور روزانه کمک می نمایند. در نتیجه، میتوان منابع انسانی را به سایر کارهای پیچیده تر که نیاز به تفکر خلاقانه دارند، تخصیص داد.

عملیات به صرفه

ابزارهای IoT مدیریت ساختار سازمانی را تسهیل می نمایند. به عنوان مثال، کاهش زمان های توقف کار با هوشمندسازی برنامه ریزی و کنترل تعمیر و نگهداری، حمل و جابجایی مواد اولیه و سایر الزامات خط تولید، کارایی و سودآوری تجهیزات میتوانند افزایش می یابد.

مدیریت کارا

یکی از مزیت های اینترنت اشیا برای کسب و کارها، اتوماسیون از طریق اتصال ابزارهای متعدد است که چندین فرآیند را در زمان کوتاه تری مانیتورینگ، مدیریت و کنترل می نمایند. برای مثال، در این روش از تگ های RFID و شبکه ای از سنسورهای به هم پیوسته برای رهگیری مکان تجهیزات و کالاها استفاده می شود.

ابزارها و فناوری های مورد استفاده

استفاده از جدیدترین تکنولوژی های حوزه اینترنت اشیا جهت ساخت ابزارهای هوشمند و متصل

برنامه نویسی و فریمورک ها

Node.js

Python

React Js

C/C++

Next js

Node-RED

API ها و وب سرویس ها

JSON

REST

GraphQL

SOAP

XML

WSDL

آنالیز داده و ML

Python

Grafana

Spark ML

TenserFlow

Tableau

Power BI

انواع سنسورهای مورد استفاده

 • سنسورهای دما
 • سنسورهای رطوبت
 • سنسورهای مجاورت
 • سنسورهای فشاری
 • سنسور سرعت و حرکت
 • شتاب سنج
 • سنسورهای نوری
 • سنسور مغناطیسی
 • سنسورهای کیفیت آب
 • سنسورهای دود
 • سنسورهای شیمیایی
 • سنسورهای مادون قرمز
 • سنسور جریان گاز
 • سنسور آکوستیک و صدا
 • سنسور تابش

پروتکل ها و استانداردها

MQTT

Modbus

SNMP

AMQP

http,HTTPS

Z-Wave

ZigBee

LoRAWAN

iBeacon

TCP & UDP

CoAp

BLE

Cellular 2G,3G,4G,5G

UDS

سخت افزار

Raspberry PI

Ardunio

Beacons

NodeMCU

KNX

Crestron

اتصال

4g LTE

WI-FI

Bluetooth

NFC

GSM

Ethernet